O bezpieczeństwie w ruchu drogowym w szkole w Nizinach - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

O bezpieczeństwie w ruchu drogowym w szkole w Nizinach

Data publikacji 05.10.2017

Wczoraj policjantka odwiedziła uczniów szkoły w Nizinach. W czasie pogadanki przypomniała dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. To już kolejne spotkanie dzielnicowej z Komisariatu Policji w Stopnicy z uczniami. Takie działania ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa najmłodszych użytkowników dróg.

W celu poprawienia bezpieczeństwa najmłodszych użytkowników dróg, dzielnicowa st. sierż. Monika Socha spotkała się z uczniami szkoły w Nizinach. We wczorajszej pogadance wzięli udział wszyscy uczniowie. Dzielnicowa przypomniała uczniom podstawowe zasady ruchu drogowego. Omówiła, dlaczego na drugą stronę jezdni należy przejść korzystając z przejścia dla pieszych, którą stroną drogi iść, jeżeli nie ma chodnika i dlaczego przepisy ruchu drogowego są tak ważne. Uświadomiła słuchaczom, że używanie elementów odblaskowych podczas poruszania się po drogach po zmierzchu jest ważne dla ich bezpieczeństwa. Tym, którzy dojeżdżają do szkoły samochodem lub autobusem przypomniała o obowiązku zapinaniu pasów bezpieczeństwa oraz w przypadku młodszych dzieci o używaniu fotelików ochronnych.

Po zakończonym spotkaniu, dzieci z I klasy mogły obejrzeć policyjny radiowóz. Kto chciał mógł posiedzieć za kierownicą pojazdu, a nawet włączyć sygnały świetlne lub dźwiękowe.    

Opr. TP

  • Spotkanie z policjantką
  • Spotkanie z policjantką
  • Spotkanie z policjantką