Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pierwszy rok działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie buskim

Data publikacji 05.10.2017

Od początku funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa tj. od 5 października 2016 roku do 5 października br. mieszkańcy powiatu buskiego 764 razy nanieśli miejsca, które mogą być zagrożone. Każdy, kto stwierdzi, że w miejscu jego zamieszkania występuje problem, którym powinni zająć się policjanci, może zgłosić to za pomocą interaktywnego narzędzia, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki temu wszyscy możemy mieć wpływ na poprawę bezpieczeństwa w swojej najbliższej okolicy.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w województwie świętokrzyskim działa już od roku. Od 5 października ubiegłego roku do dzisiaj, z tej formy kontaktów społeczeństwa z Policją skorzystano 764 razy. Każda informacja uzyskana tą drogą jest wnikliwie weryfikowana przez buskich policjantów.

Do tej pory pozytywnie zweryfikowano 432 zgłoszenia. Większość dotyczy przekraczania dozwolonej prędkości – 254 zgłoszenia, spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych – 67 zgłoszeń, niewłaściwej infrastruktury drogowej – 40 zgłoszeń, nieprawidłowego parkowania – 35 zgłoszeń, i żebractwa – 14 zgłoszenia.

Dzięki zgłoszeniom przekazywanym za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa od mieszkańców powiatu buskiego, policjanci mogą w jeszcze większym stopniu poprawić bezpieczeństwo w powiecie.

Jednocześnie przypominamy, że MAPA nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji bądź zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa lub wykroczenia. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 997 lub 112.

Opr. TP