Miał w domu marihuanę - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Miał w domu marihuanę

Data publikacji 05.10.2017

Wczoraj buscy kryminalni w domu 49 – letniego mieszkańca gminy Solec – Zdrój znaleźli suszone liście konopi indyjskich oraz susz w kolorze brunatno – brązowym zmieszany z tytoniem. Wstępne badanie liści testerem narkotykowym wykazało, że jest to marihuana. Łączna waga zabezpieczonych substancji to 95 gramów. Za posiadanie środków zabronionych grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, podejrzewali, że jeden z mieszkańców gminy Solec – Zdrój ma w swoim domu narkotyki. Wczoraj buscy kryminalni odwiedzili 49–latka. Funkcjonariusze podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych, znaleźli suszone liście konopi oraz susz roślinny o charakterystycznym zapach marihuany zmieszany z tytoniem. Wstępne badanie testerem potwierdziło, że suszone liście to marihuana. Mężczyzna przyznał się, że susz należy do niego. Policjanci zabezpieczyli łącznie 95 gramów suszu. Substancje trafią do policyjnego laboratorium.    

Jeżeli ekspertyza laboratoryjna potwierdzi, że susz to marihuana, za takie przestępstwo może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Opr. TP

  • Zabezpieczone substancje