Potrącił pieszego i uciekł. Został zatrzymany przez policjantów. - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącił pieszego i uciekł. Został zatrzymany przez policjantów.

Data publikacji 09.10.2017

Buscy policjanci zatrzymali w sobotę nietrzeźwego 34 – latka. Mieszkaniec gminy Solec – Zdrój kierując samochodem marki Volkswagen, potrącił pieszego i odjechał z miejsca zdarzenia nie interesując się jego losem. W czasie zatrzymania mężczyzna miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywnę oraz wieloletni zakaz kierowania pojazdami.

Zdarzenie miało miejsce w sobotni wieczór w miejscowości Nowy Folwark. Dyżurny z Komendy Powiatowej Busku – Zdroju dostał zgłoszenie, że został tam potrącony pieszy. Kierujący samochodem osobowym nie zatrzymując się i nie udzielając żadnej pomocy potrąconemu, oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, który przyjechali na miejsce ustalił, że sprawca poruszał się najprawdopodobniej osobowym volkswagenem. Mundurowi znaleźli na miejscu zdarzenia elementy pochodzące w takiego pojazdu. Poszukiwaniem kierującego i pojazdu zajęli się policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego. W sąsiedniej miejscowości zauważyli zaparkowany na posesji samochód, którego wygląd wskazywał, że uczestniczył w zdarzeniu drogowym. Stróże prawa dotarli do kierującego. 34 – latek oświadczył, że uszkodzenia powstały, gdy potrącił najprawdopodobniej sarnę, ale do końca nie był tego pewien. Podczas rozmowy od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. W trakcie badania stanu trzeźwości 34 – latka, okazało się, że w jego organizmie znajdowało się ponad 0,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany. Noc spędził w policyjnym areszcie. 

Pieszy potrącony przez pojazd trafił do szpitala. Po obserwacji i przeprowadzeniu niezbędnych badaniach mężczyzna opuścił lecznicę.

Policjanci dokładnie przeanalizują to zdarzenie. Mieszkaniec gminy Solec – Zdrój za popełnienie wykroczenia odpowie przed sądem. Jeżeli okaże się, że podczas zdarzenia kierujący był nietrzeźwy, grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Opr. TP