Zabezpiecz pojazd w czasie postoju - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpiecz pojazd w czasie postoju

Data publikacji 10.10.2017

Niecodzienne zdarzenie drogowe obsługiwali dzisiaj policjanci z buskiej drogówki. W Stopnicy doszło do najechania przez pojazd marki Fiat Punto na zaparkowanego volkswagena. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w obu samochodach nie było kierujących.

Dzisiaj policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju dostali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na parkingu w Stopnicy. Mundurowi pojechali na miejsce, gdzie zastali dwa pojazdy. Jak ustalili policjanci w rozmowie ze świadkami, kierowca fiata, w czasie postoju nie zabezpieczył odpowiednio pojazdu i ten zjechał ze wzniesienia uderzając w zaparkowanego w pobliżu volkswagena. Ze względu, że zdarzenia miało miejsce na parkingu, zakwalifikowane zostało, jako sprawa cywilna. Zainteresowane strony spisały stosowne oświadczenie.

Policjanci przypominają!

Zgodnie z „Ustawą prawo o ruchu drogowym”, kierujący pojazdem jest obowiązany w czasie postoju zabezpieczyć pojazd przed możliwością jego uruchomienia przez osobę niepowołaną oraz zachować inne środki ostrożności niezbędne do uniknięcia wypadku.     

 Opr. TP

  • Odbity ślad opony na zderzaku fiata punto
  • Uszkodzenia w volkswagenie