Trwa Tydzień Mediacji w powiecie buskim - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trwa Tydzień Mediacji w powiecie buskim

Data publikacji 17.10.2017

Do końca tygodnia, tj. do piątku 20 października potrwa Tydzień Mediacji. Dziś w ramach popularyzacji mediacji, odbyło się spotkanie z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego w Busku – Zdroju. Mediator i policjant opowiadali o przebiegu tej formy rozwiązywania sporów.

Dzisiejsze spotkanie zorganizowane w I Liceum Ogólnokształcącym w Busku – Zdroju, było częścią obchodów Tygodnia Mediacji. Jednym z celów tej inicjatywy jest popularyzacja mediacji i przedstawienie stronom zalet z niej wynikających. Wśród zaproszonych gości znalazł się mediator i policjant. Każdy z nich opowiedział, na czym polega mediacja. Słuchacze dowiedzieli się, że jest to próba doprowadzenia do ugodowego, satysfakcjonującego obie strony rozwiązania konfliktu na drodze dobrowolnych negocjacji prowadzonych przy udziale trzeciej osoby, neutralnej wobec stron i ich konfliktu. Taka osoba to mediator. Wspiera on przebieg negocjacji, łagodzi powstające napięcia i pomaga – nie narzucając jednak żadnego rozwiązania – w wypracowaniu kompromisu. Obecni na sali mieli możliwość zadawania pytań i uzyskania informacji, co zrobić, żeby skorzystać z mediacji.

Przypominamy, że do piątku 20 października na terenie całego kraju odbywać będą się spotkania, konferencje oraz seminaria poświęcone zagadnieniu mediacji. Również w Sądzie Rejonowym w Busku – Zdroju dyżury pełnią mediatorzy. Wszelkie udzielane informacje są bezpłatne.

Opr. TP

  • Trwa Tydzień Mediacji w powiecie buskim
  • Trwa Tydzień Mediacji w powiecie buskim
  • Trwa Tydzień Mediacji w powiecie buskim