Marihuana w domu 49 – latka - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Marihuana w domu 49 – latka

Data publikacji 18.10.2017

Wczoraj buscy kryminalni w domu 49 – letniego mieszkańca gminy Solec – Zdrój znaleźli susz w kolorze brunatno – brązowym. Wstępne badanie testerem narkotykowym wykazało, że jest to marihuana o wadze 30 gramów. Policjanci znaleźli też 11 przygotowanych do wypalenia tzw. skrętów, czyli mieszanki marihuany z tytoniem. Za posiadanie środków zabronionych grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z buskiej komendy podejrzewali, że jeden z mieszkańców gminy Solec – Zdrój ma w swoim domu narkotyki. Wczoraj kryminalni odwiedzili 49–latka. Funkcjonariusze podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych, znaleźli susz roślinny o charakterystycznym zapach marihuany oraz 11 tzw. skrętów, czyli mieszanki marihuany z tytoniem.  Wstępne badanie testerem potwierdziło, że susz to marihuana. Mężczyzna przyznał się, że znalezione substancje należą do niego. Policjanci zabezpieczyli 30 gramów marihuany, która trafi do policyjnego laboratorium.    

Jeżeli ekspertyza laboratoryjna potwierdzi, że susz to marihuana, za takie przestępstwo może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Opr. TP