Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci i strażnicy leśni kontrolują legalność pochodzenia stroiszu

Data publikacji 18.10.2017

Buscy policjanci informują, że w związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych, jak co roku prowadzą działania zmierzające do eliminowania nielegalnych wycinek gałązek jodły i świerku oraz handlu nimi. Działania prowadzone są wspólnie ze strażnikami leśnymi.

Dwa tygodnie pozostały dnia Wszystkich Świętych. Jak wynika z doświadczenia, w tym czasie nasila się proceder nielegalnej wycinki gałązek jodły i świerku oraz handlu nimi. Osoby kupujące zazwyczaj nie zastanawiają się, czy gałązki pochodzą z legalnego źródła. Warto podkreślić, że straty z tego tytułu są bardzo dotkliwe, ponieważ okaleczone drzewa często zamierają. W związku z tym policjanci wspólnie ze strażnikami leśnymi, kontrolują osoby handlujące stroikami z jodły oraz świerku. Kontrolowane są targowiska, a także pojazdy na drogach. Sprawdzana jest legalność posiadania oraz pozyskiwania takich gałązek. Aby przeciwdziałać kradzieżom stroiszu, patole pełnione są przez policjantów i strażników leśnych.   

Uwaga!

Nielegalny proceder sprzedaży stroiszu kwalifikowany jest, jako wykroczenie. Zgodnie z kodeksem wykroczeń, zagrożony jest grzywną w górnej granicy nawet do 5000 złotych.

Opr. TP