„Znicz 2017”- policyjne działania na drogach powiatu buskiego - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Znicz 2017”- policyjne działania na drogach powiatu buskiego

Data publikacji 31.10.2017

Trwa policyjna akcja „Znicz 2017”. Do 2 listopada do północy, policjanci w całym kraju dbać będą o bezpieczeństwo osób odwiedzających na cmentarzach groby bliskich. W akcję zaangażowane są dodatkowe patrole. Głównym celem działań jest zapewnienie wszystkim użytkownikom dróg bezpiecznego dotarcia do celu podróży i powrotu do domu.

Podczas trwania akcji na drogi wyjedzie znacznie więcej patroli. Większa liczba funkcjonariuszy będzie czuwać nad zachowaniem porządku oraz płynności ruchu w okolicach cmentarzy i kościołów. W tym szczególnym dniu, aby ułatwić komunikację, wprowadzane są zmiany organizacji ruchu. Warto zapoznać się z nimi jeszcze przed wyjazdem. Na miejscu będą również pełniący tam służbę funkcjonariusze. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, mundurowi będą kierować ruchem przy cmentarzach. Stosowanie się do czasowych zmian oraz wskazówek policjantów z pewnością ułatwi nam poruszanie się w zatłoczonych miejscach. Pamiętajmy, że sami możemy się również do tego przyczynić. Nie pozostawiajmy samochodów w miejscach niedozwolonych i nie blokujmy przejazdu innym.

Jesienna pogoda, wcześniej zapadający zmrok, wpływa niekorzystnie na warunki na drogach oraz widoczność i bezpieczeństwo pieszych. Pamiętajmy, że osoby poruszające się wieczorami poza terenem zabudowanym, mają obowiązek noszenia elementów odblaskowych. Policjanci będą przypominać o tym obowiązku oraz zachęcać, by odblaski były elementem garderoby również w terenie zabudowanym.

Opr. TP