W Busku – Zdroju kręci nas bezpieczeństwo przez cały rok szkolny - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W Busku – Zdroju kręci nas bezpieczeństwo przez cały rok szkolny

Data publikacji 06.11.2017

W minioną sobotę w Busku – Zdroju odbył się festyn w ramach ogólnopolskiej kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny". Przedsięwzięcie zorganizowano wspólnymi siłami służb ratunkowych. Nie zabrakło konkursów z nagrodami, pokazów pojazdów służbowych Policji i Straży Pożarnej, balonów dla najmłodszych uczestników zabawy, a do najbardziej aktywnych uczestników festynu trafiły czujniki tlenku węgla. Imprezę patronatem honorowym objął Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach oraz Świętokrzyski Komendanta Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej. Każdy kto wziął udział w spotkaniu, wychodził bogatszy o zdobytą wiedzę dotyczącą szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Pogoda w sobotnie południe zachęcała do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, więc wielu mieszkańców Buska – Zdroju i gości wypoczywających w uzdrowisku uczestniczyło w festynie. Wtedy właśnie odbył się festyn pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny". Organizatorami przedsięwzięcia byli: Komenda Powiatowej Policji w Busku – Zdroju, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Busku – Zdroju, Starostwo Powiatowe w Busku – Zdroju oraz Urząd Miasta i Gminy w Busku – Zdroju. Podczas trzech  godzin wspólnej zabawy, przedstawiciele służb ratunkowych przekazywali wiedzę dotyczącą szeroko pojętego bezpieczeństwa. Służby medyczne pokazywały jak udzielić pierwszej pomocy kwalifikowanej, strażacy przestrzegali przez niebezpiecznym dwutlenkiem węgla, a policjanci udzielali porad jak nie stać się ofiarą oszustów. Pokazywali jak działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, zachęcali do instalowania aplikacji „Moja Komenda”, a kandydatom do służby w szeregach Policji udzielali informacji dotyczących procedury naboru. Dla uczestników zabawy organizatorzy zapewnili pokaz sprzętu wykorzystywanego przez Policję i Straż Pożarną, konkursy z nagrodami, dla najmłodszych balony oraz watę cukrową, a na najaktywniejszych uczestników festynu czekały czujniki tlenku węgla. Nad dobrą zabawą czuwała maskotka świętokrzyskiej Policji – Koziołek Spoko. Festyn nad którym patronat objął Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Dariusz Augustyniak oraz Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach, odwiedził Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Artur Bednarek.         

Sobotni festyn to już kolejna tego typu inicjatywa zorganizowana w ramach ogólnopolskiej  kampanii pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny", która została objęta patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z festynu

Opr. TP

 • W Busku – Zdroju kręci nas bezpieczeństwo przez cały rok szkolny #1
 • W Busku – Zdroju kręci nas bezpieczeństwo przez cały rok szkolny #2
 • W Busku – Zdroju kręci nas bezpieczeństwo przez cały rok szkolny #3
 • W Busku – Zdroju kręci nas bezpieczeństwo przez cały rok szkolny #4
 • W Busku – Zdroju kręci nas bezpieczeństwo przez cały rok szkolny #5
 • W Busku – Zdroju kręci nas bezpieczeństwo przez cały rok szkolny #6
 • W Busku – Zdroju kręci nas bezpieczeństwo przez cały rok szkolny #7
 • W Busku – Zdroju kręci nas bezpieczeństwo przez cały rok szkolny #8
 • W Busku – Zdroju kręci nas bezpieczeństwo przez cały rok szkolny #9
 • W Busku – Zdroju kręci nas bezpieczeństwo przez cały rok szkolny #10
 • W Busku – Zdroju kręci nas bezpieczeństwo przez cały rok szkolny #11
 • W Busku – Zdroju kręci nas bezpieczeństwo przez cały rok szkolny #12