Policjantki mówiły o bezpieczeństwie w sieci - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantki mówiły o bezpieczeństwie w sieci

Data publikacji 08.11.2017

Wczoraj i dziś policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju spotkały się z uczniami szkół powiatu buskiego. W ramach akcji „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze” funkcjonariuszki omówili zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Spotkania w szkołach to jeden z elementów działań profilaktycznych prowadzonych przez Policję.

Buscy mundurowi prowadzą spotkania profilaktyczne pn. „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze””, które są skierowane do uczniów szkół podstawowych i średnich. Wczoraj policjantki spotkały się z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku – Zdroju. Podczas lekcji z uczniami policjantki mówiły o zasadach prawidłowego zachowania w Internecie. Mundurowe przypomniały młodzieży o zagrożeniach jakie czyhają na nich w sieci.
Funkcjonariuszki ostrzegały  przed podawaniem swoich prywatnych danych, w trakcie korzystania ze stron internetowych. Policjantki w trakcie spotkań uczulały zgromadzonych na niebezpieczeństwa związane z nawiązywaniem nowych znajomości w Internecie. Podkreśliły, że nie można ufać osobom poznanym w Sieci, ani też wierzyć we wszystko co o sobie mówią. Cykl takich spotkań ma poszerzyć wiedzę uczniów na temat bezpiecznego Internetu.