Kontrola „TAXI” w Busku – Zdroju - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrola „TAXI” w Busku – Zdroju

Data publikacji 10.11.2017

Wczoraj policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego z buskiej komendy skontrolowali 5 pojazdów wykonujących krajowy transport drogowy osób taksówką. Działania ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa osób korzystających z tego typu transportu. Policjanci sprawdzali stan techniczny taksówek, uprawnienia do kierowania, dokumenty wymagane podczas kontroli drogowej, jak również stan trzeźwości kierowców. W wyniku podjętych działań zatrzymano dwa dowody rejestracyjne.

W Busku – Zdroju policjanci skontrolowali wczoraj 5 pojazdów wykonujących krajowy transport drogowy osób taksówką TAXI. Mundurowi w kontrolowanych pojazdach stwierdzili usterki, za które zatrzymali dwa dowody rejestracyjne. Jeden z kierujących został ukarany mandatem karnym za naruszenie przepisów o transporcie drogowym.

Tego typu kontrole prowadzone będą regularnie. Podczas działań policjanci szczególną uwagę zwracają na stan trzeźwości kierujących, obowiązkowe wyposażenie pojazdów służących do przewozu osób, ich właściwe oznakowanie, stan techniczny pojazdów oraz przestrzeganie przez kierujących obowiązujących przepisów  Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym.

Przypominamy, że w pojazd TAXI świadczący usługi przewozowe powinien być wyposażony między innymi w następujące przyrządy i elementy:

  • zalegalizowany taksometr,
  • apteczkę doraźnej pomocy,
  • ogumione koło zapasowe lub zestaw naprawczy,
  • dodatkowe światło z napisem TAXI umieszczone na dachu, połączone elektrycznie z taksometrem, które jest włączone wówczas gdy taksometr jest wyłączony, niezależnie od włączenia innych świateł i położenia urządzenia umożliwiającego pracę silnika, włączenie lub wyłączenie taksometru powinno powodować równoczesne odpowiednio włączenie lub wyłączenie światła, które powinno być widoczne po zapadnięciu zmroku z odległości 50 metrów,

Opr. TP

  • Kontrola taksówek
  • Kontrola taksówek
  • Kontrola taksówek