Z rodzicami o dopalaczach - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z rodzicami o dopalaczach

Data publikacji 10.11.2017

Wczoraj policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju oraz dzielnicowa z Komisariatu Policji w Stopnicy podczas wywiadówki rozmawiały z rodzicami o niekorzystnych skutkach używania dopalaczy. Informacje te są niezbędne dla każdego z rodziców i wychowawców.

Spotkanie z rodzicami odbyło się wczoraj późnym popołudniem w Szkole Podstawowej w Nizinach. Tym razem pogadanki wysłuchali nie uczniowie, lecz ich rodzice. Funkcjonariuszka z buskiej komendy oraz dzielnicowa z Komisariatu Policji w Stopnicy przekazały najważniejsze wiadomości na temat dopalaczy i ich zgubnego wpływu na organizm młodego człowieka. Mundurowe uświadamiały rodziców  jak działają środki psychoaktywne oraz w jaki sposób młodzi ludzie mogą wchodzić w ich posiadanie.

Policjantki ostrzegały rodziców, aby reagowali na niepokojące sygnały mogące świadczyć o odurzaniu się ich dziecka m.in. zwracali uwagę na wygląd zewnętrzny oraz akcesoria jakie młody człowiek posiada przy sobie - kapsułki, saszetki, lufki, czy susz roślinny. Na przykładach atrap, pokazały wygląd najpopularniejszych narkotyków i akcesoria służące do ich zażywania.

Obecni na spotkaniu z uwagą wysłuchali wykładu. Większość z nich miała możliwość po raz pierwszy poznać tę problematykę. Kolejne tego typu spotkania odbędą się w najbliższym czasie także w innych szkołach na terenie powiatu buskiego.

 Opr. JK

Źródło KPP Busko