Szybki ,,zestaw’’ na łysych oponach - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szybki ,,zestaw’’ na łysych oponach

Data publikacji 15.11.2017

Wczoraj policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego buskiej komendy pełniący służbę na drodze krajowej nr 73 w miejscowości Mietel, zatrzymali do kontroli ciężarówkę. Powodem kontroli było przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. W trakcie kontroli okazało się, że nadmierna prędkość to nie jedyne przewinienie 37–letniego kierującego. Brak śruby mocującej koło, wycieki płynów eksploatacyjnych, usterki oświetlenia zewnętrznego, to tylko niektóre z nieprawidłowości ujawnionych przez funkcjonariuszy. Za powyższe usterki policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne z ciągnika siodłowego i naczepy, a pojazd został wyeliminowany z dalszej jazdy.

Policjanci ruchu drogowego z buskiej komendy pełnili wczoraj służbę na drodze krajowej nr 73 w gminie Stopnica. Około godziny dwudziestej, w miejscowości Mietel zwrócili uwagę na ciągnik siodłowy z naczepą. Kierujący zestawem poruszał się z prędkością 75 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h. Mundurowi zatrzymali kierującego do kontroli. W trakcie czynności okazało się, że nadmierna prędkość to nie jedyne przewinienie 37–letniego kierującego. Nadmiernie zużyty  bieżnik opon, brak śruby mocującej koło, niejednakowa rzeźba bieżnika na jednej osi, wycieki płynów eksploatacyjnych, usterki oświetlenia zewnętrznego, to tylko niektóre z nieprawidłowości ujawnionych przez funkcjonariuszy. Nadmienić należy, że na naczepie znajdowało się 25 ton ładunku w postaci kruszywa.

Za powyższe usterki policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne z ciągnika siodłowego i naczepy, a pojazd został wyeliminowany z dalszej jazdy.

Opr. TP

  • usterki stanu technicznego
  • usterki stanu technicznego
  • w trakcie kontroli
  • w trakcie kontroli
  • w trakcie kontroli