Policjantki rozmawiały o dopalaczach - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantki rozmawiały o dopalaczach

Data publikacji 23.11.2017

Funkcjonariuszki z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju oraz dzielnicowa z Komisariatu w Stopnicy spotkały się z rodzicami uczniów podczas wywiadówki zorganizowanej w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku – Zdroju oraz w Szkole Podstawowej w Gnojnie. Głównym celem prelekcji było ograniczenie zjawiska narkomanii wśród dzieci i młodzieży.

Korzystając z wywiadówek zorganizowanej przez dyrekcję szkoły w Gnojnie oraz w Busku - Zdroju z rodzicami uczniów spotkały się funkcjonariuszki z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju oraz Komisariatu Policji w Stopnicy. Głównym celem uczestnictwa w spotkaniach było zwiększenie wśród rodziców świadomości istniejących zagrożeń spowodowanych zażywaniem substancji psychoaktywnych, kształtowanie umiejętności rozpoznawania objawów spożycia narkotyków i dopalaczy oraz wskazanie sposobów postępowania w przypadku ich zażycia.

Policjantki przedstawiły rodzicom zatrważające statystyki dotyczące kontaktów młodzieży gimnazjalnej z substancjami psychoaktywnymi oraz rozmawiali o tym, jak rozpoznać, że dziecko zażywa substancje psychoaktywne.

Każdy z rodziców mógł obejrzeć wygląd najpopularniejszych środków odurzających na przykładzie atrap, które stanowią wyposażenie walizki edukacyjnej.

 

Opr. JK

Źródło KPP Busko Zdrój