Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2017 - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2017

Data publikacji 23.11.2017

W ramach VII edycji projektu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2017” policjantka spotkała się z kolejnymi z uczniami szkół na terenie powiatu buskiego. Celem spotkań z dziećmi i młodzieżą było przypomnienie zasad bezpiecznego korzystania z Internetu.

To już kolejne spotkania policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju z uczniami szkół na terenie powiatu buskiego w ramach projektu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2017”. Tematem przewodnim spotkań było bezpieczeństwo w sieci. Mundurowa propagowała wśród dzieci i młodzieży zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, kształtowanie właściwych postaw wobec praw autorskich, ochrony wizerunku i danych osobowych w sieci, a także wobec mowy nienawiści, dyskryminacji i łamania praw człowieka. Funkcjonariuszka zwróciła również uwagę na uzależnienie od Internetu, przemoc rówieśnicza oraz publikowanie i rozsyłanie ośmieszających zdjęć lub filmów. Uświadamiała również młodzież jakie konsekwencję mogą być wyciągnięte z nieodpowiednego zachowania w sieci.
W trakcie spotkania uczestnicy obejrzeli filmy edukacyjne, które utrwaliły podstawowe wiadomości z zakresu bezpieczeństwa w sieci.

 

Opr. JK

Źródło KPP Busko Zdrój