W Nowym Korczynie chcą mieć wpływ na bezpieczeństwo - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W Nowym Korczynie chcą mieć wpływ na bezpieczeństwo

Data publikacji 24.11.2017

Wczoraj w Nowym Korczynie odbyła się kolejna debata z cyklu „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Podczas spotkania prezentowana była Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacja mobilna „Moja Komenda”. Omówiono także specyfikę pracy dzielnicowego oraz działania dotyczące profilaktyki społecznej.

Kolejna z debat w powiecie buskim pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” odbyła się wczoraj w Nowym Korczynie. W debacie społecznej buską Policję reprezentował Komendant Powiatowy insp. Jakub Kosiń. Jako że gmina Nowy Korczyn leży na terenie działania Komisariatu Policji w Solcu – Zdroju nie zabrakło także Komendanta asp. szt. Janusza Grędy oraz dzielnicowego mł. asp. Damiana Kozłowskiego. Gościnnie w spotkaniu uczestniczył nadkom. Mariusz Kowalski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Władze gminy reprezentował wójt Pan Paweł Zagaja. Niezawodnie przybyli mieszkańcy gminy Nowy Korczyn, rodzice uczniów oraz nauczyciele. Jako pierwszy głos zabrał Komendant Powiatowy insp. Jakub Kosiń. Scharakteryzował stan bezpieczeństwa na terenie powiatu buskiego, a następnie omówił działania z zakresu profilaktyki społecznej, prowadzone przez policjantów. Zachęcał też uczestników spotkania do dyskusji i wypowiadania się w temacie swojego odczucia bezpieczeństwa. Asp. szt. Janusz Gręda omówił najczęściej popełniane przestępstwa i wykroczenia, które zaistniały na terenie gminy Nowy Korczyn. Radził jak nie stać się ofiarą przestępców. Oficer prasowy omówił zasady funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, opowiedział o działaniu aplikacji „Moja Komenda”. Zachęcał do darmowej instalacji tej aplikacji. Z jej pomocą w łatwy sposób, jednym kliknięciem można ustalić kontakt do swojego dzielnicowego. „Dzielnicowy, jako policjant pierwszego kontaktu” był kolejnym tematem debaty. To oni integrują Policję ze społeczeństwem.

W części przeznaczonej na dyskusję, głos należał do mieszkańców gminy. Wiodącym tematem było bezpieczeństwo na drogach. Rodzice uczniów uwagę zwrócili na miejsca, gdzie ich zdaniem dzieci idące do szkoły mogą być narażone na niebezpieczeństwo. Grupa osób zainteresowana była czy w Nowym Korczynie powstanie Posterunek Policji. Wszystkie pytania zostały zapisane i zostaną poddane wnikliwej analizie. Sporządzone zostaną również wystąpienia do instytucji, które odpowiedzialne są infrastrukturę drogową.   

Opr. TP

  • Uczestnicy debaty społecznej
  • Uczestnicy debaty społecznej
  • Uczestnicy debaty społecznej