Kierowco zwolnij! Drogi mogą być śliskie - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowco zwolnij! Drogi mogą być śliskie

Data publikacji 24.11.2017

Dziś rano temperatura powietrza spadła poniżej 0°C i w niektórych miejscach drogi stały się śliskie. W podbuskiej Widuchowie, doszło do groźnego wypadku, do którego przyczynić się mogły warunki atmosferyczne. Zbliża się zima, dlatego chcemy przypomnieć kilka zasad poruszania się pojazdem w tym ciężkim dla kierowców okresie.

W piątkowy poranek, w niektórych miejscach powiatu buskiego temperatura powietrza spadła poniżej 0°C i drogi stały się śliskie.  W gminie Busko – Zdrój, w miejscowości Widuchowa miało miejsce groźne zdarzenie drogowe. Na łuku drogi, doszło do zderzenia forda i toyoty. W tym wypadku ucierpiały cztery osoby: kierująca fordem i roczny chłopczyk będący pasażerem oraz kierująca toyotą i jej pasażerka. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci, wstępnie ocenili, że do tego wypadku mogło przyczynić się niezachowanie odpowiedniej prędkości i miejscowe oblodzenie jezdni.

Oblodzona nawierzchnia drogi powoduje często zmniejszenie przyczepności kół naszych pojazdów, co w połączeniu z jazdą z nadmierną prędkością, może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Z pewnością bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu, a co za tym idzie zdrowie i życie, leży w naszych rękach. Warto, więc w celu uniknięcia groźnych sytuacji, a niekiedy nieodwracalnych ich skutków, przypomnieć sobie zasady poruszania się w warunkach zmniejszonej przyczepności kół naszych pojazdów.

  • Podczas jazdy pamiętajmy, że każdy manewr związany ze zmianą kierunku jazdy lub pasa ruchu wymaga szczególnej koncentracji oraz uwzględnienia stanu nawierzchni jezdni.
  • Zachowajmy większy odstęp od poprzedzającego pojazdu oraz zmniejszmy prędkość, co znacznie zwiększy szansę na bezpieczne zatrzymanie pojazdu.
  • Dla poprawy bezpieczeństwa kierowca powinien zadbać o zmianę opon z letnich na zimowe. Opona zimowa zapewnia lepszą przyczepność na śliskiej nawierzchni, choć nie gwarantuje 100% bezpieczeństwa.

Opr. TP

  • Miejsce zdarzenia
  • Miejsce zdarzenia
  • Miejsce zdarzenia