,,Twoje Światła – Twoje Bezpieczeństwo ” w powiecie buskim - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

,,Twoje Światła – Twoje Bezpieczeństwo ” w powiecie buskim

Data publikacji 29.11.2017

Na terenie województwa świętokrzyskiego ruszyła ogólnopolska kampania ,,Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo’’. Celem działań kontrolno-prewencyjnych jest zwrócenie uwagi podczas kontroli drogowych na oświetlenie pojazdu.

Policjanci w trakcie kontroli będą sprawdzać prawidłowe oświetlenie pojazdu, które ma szczególne wpływ na bezpieczeństwo na drodze zwłaszcza podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych. Po zmroku prawidłowe oświetlenie pojazdu jest podstawowym elementem mającym wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Zadaniem świateł przednich w pojeździe jest przede wszystkim oświetlenie drogi, a co ważne zauważenie w odpowiednim czasie ewentualnych przeszkód lub zagrożeń. Prawidłowe ustawienie świateł przednich pojazdu to nie tylko lepsza widoczność dla kierującego autem, ale również bezpieczeństwo nadjeżdżających z przeciwka. Prawidłowe ustawienie świateł nie powoduje oślepiania innych kierujących co może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji na drodze. Nieprawidłowo ustawiona granica światła i cienia oraz natężenie emitowanego światła może doprowadzić do sytuacji w których pieszy lub rowerzysta może zostać niezauważony przez kierującego.  A taka sytuacja często prowadzi do wypadku którego skutki dla potrąconego mogą być tragiczne.

Działania Policji przy wsparciu partnerów akcji jakimi są Instytut Transportu Drogowego i Polska Izba Kontroli Pojazdów, wychodząc naprzeciw temu problemowi w dniach 2, 9 i 16 grudnia na terenie powiatu buskiego w ramach ogólnopolska akcji ,,dni otwartych” na stacji kontroli pojazdów, kierujący będą mogli sprawdzić prawidłowość ustawienia świateł w aucie. Stacja kontroli pojazdów biorąca udział w działaniach na terenie powiatu buskiego znajduje się w Busku – Zdroju przy ul. Partyzantów  69.

Zapraszamy do udziału w akcji wszystkich kierujących wrażających chęć sprawdzenia prawidłowości oświetlenia pojazdu