Wspólne patrole policjantów i straży leśnej - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólne patrole policjantów i straży leśnej

Data publikacji 13.12.2017

Do Świąt Bożego Narodzenia pozostało niespełna dwa tygodnie. Buscy policjanci wspólnie ze strażnikami leśnymi kontrolują targowiska i sprawdzają legalność pochodzenia sprzedawanych tam drzewek. Działania mają na celu wyeliminowanie nielegalnych wycinek drzewek jodły i świerku oraz handlu nimi. W miejscach gdzie sprzedawane są takie drzewka spodziewać się można wzmożonych kontroli.

Dzisiaj policjanci, strażnicy leśni i strażnicy miejscy kontrolowali na buskim targowisku legalność pochodzenia oferowanych do sprzedaży drzewek. Czym bliżej do Świąt Bożego Narodzenia, nasila się proceder nielegalnej wycinki drzewek jodły i świerku oraz handlu nimi. Osoby kupujące zazwyczaj nie zastanawiają się, czy takie drzewko pochodzą z legalnego źródła. W związku z tym policjanci wspólnie ze strażnikami leśnym oraz strażnikami miejskimi, kontrolują osoby handlujące „choinkami”. Kontrolowane są targowiska, a także pojazdy na drogach. Sprawdzana jest legalność posiadania oraz pozyskiwania takich drzewek.

Każdy może przyczynić się do zaprzestania nielegalnej wycinki i kradzieży drzewek z lasów kupując tylko te co, do których mamy całkowitą pewność, że pochodzą z legalnego źródła.  

Opr. TP