Ćwiczenia „Zima 2017” - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ćwiczenia „Zima 2017”

Data publikacji 14.12.2017

Wczoraj popołudniu dyżurni Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Busku – Zdroju zostali poinformowani, że w jednej z podbuskich miejscowości doszło do poważnego wypadku drogowego. Pojazd, w którym podróżowało 7 osób wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Na pomoc oczekują poszkodowani. Na miejsce zdarzenia natychmiast wyjechały wszystkie służby ratunkowe, liczyła się każda minuta. Tak rozpoczęły się ćwiczenia „Zima 2017”.

Niekorzystne warunki atmosferyczne, niska temperatura powietrza, szybko zapadający zmrok, z takimi przeciwnościami zmagały się wczoraj służby ratunkowe podczas ćwiczeń „Zima 2017”.  Data rozpoczęcia ćwiczeń nie była przypadkowa. To właśnie chodziło o sprawdzenie się w warunkach zimowych. Według scenariusza, w wyniku utrzymujących się od dłuższego czasu niekorzystnych warunków atmosferycznych tj. obfitych opadów śniegu i niskich temperatur dochodzi do wypadku pojazdu przewożącego pracowników. Niedostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych powoduje, że kierowca traci kontrolę nad samochodem. Pojazd wypada z drogi i uderza w drzewo.  Samochodem łącznie podróżowało 7 osób. Na skutek zderzenia w pojeździe zostały uwięzione 4 osoby, w tym dwie nieprzytomne. O zaistniałym zdarzeniu służby powiadomił kierowca pojazdu.

Symulowane zdarzenie miało na celu doskonalenie prowadzenia działań ratowniczych podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych w okresie zimowym, sprawdzenie działania systemu łączności alarmowania i dowodzenia. Wspólne ćwiczenia policjantów, strażaków oraz ratowników medycznych, mają na celu współgranie działań wszystkich służb ratunkowych.

Działania ćwiczących obserwowali Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Busku – Zdroju bryg. Artur Brachowicz, Komendant Powiatowy Policji w Busku – Zdroju insp. Jakub Kosiń oraz Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich, Zdrowia i Obrony Cywilnej buskiego starostwa Pan Sławomir Dalach. Ćwiczenia oceniał będący na miejscu przedstawiciel Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.       

Opr. TP/ML

Źródło: KPP/KPPSP w Busku – Zdroju

  • Ćwiczenia „Zima 2017” #1
  • Ćwiczenia „Zima 2017” #2
  • Ćwiczenia „Zima 2017” #3
  • Ćwiczenia „Zima 2017” #4
  • Ćwiczenia „Zima 2017” #5
  • Ćwiczenia „Zima 2017” #6
  • Ćwiczenia „Zima 2017” #7
  • Ćwiczenia „Zima 2017” #8
  • Ćwiczenia „Zima 2017” #9