Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

,,ALKOHOL I NARKOTYKI’’ grudzień 2017 – podsumowanie działań buskich policjantów

Data publikacji 15.12.2017

Dziś o godz. 6:00 zakończyły się 24 godzinne działania pod nazwą ,,Alkohol i Narkotyki” prowadzone przez policjantów na drogach powiatu buskiego. Mundurowi podczas kontroli drogowych sprawdzili trzeźwość ponad 900 kierujących, wyeliminowali z ruchu drogowego 3 osoby, które kierowały po spożyciu alkoholu.

W czasie trwania akcji, kierujący mogli spodziewać się zwiększonej ilości patroli ruchu drogowego na drogach powiatu buskiego. Policjanci sprawdzili trzeźwość ponad 900 kierujących. Mundurowi wyeliminowali z ruchu drogowego 3 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd „na podwójnym gazie”. Jeden z nich kierował pojazdem pomimo tego, że w jego organizmie było ponad 1,4 promila alkohol. W organizmie drugiego kierującego policjanci stwierdzili ponad 1,7 promila alkoholu. Obu mężczyznom nie przeszkadzał również fakt, że mieli obowiązujące zakazy sądowe kierowania pojazdami. Pierwszy z kierujących do sierpnia 2018 roku, drugi kierujący takie zakazy miał aż trzy, z czego ostatni kończy się w listopadzie 2022 roku. Trzeci z zatrzymanych podczas działań kierujący „wydmuchał” prawie 0,3 promila alkoholu. 

Apelujemy do osób, o zdecydowana reakcję gdy widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach! Nie czekajmy na tragedię. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem - korzystać z drogi. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pijany, widzimy, że pieszy zatacza się na jezdnię, poinformujmy o tym Policję.

Opr. TP