Szkolenie dla kierowców z buskiego uzdrowiska - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szkolenie dla kierowców z buskiego uzdrowiska

Data publikacji 15.12.2017

Policjanci z Buska – Zdroju wczoraj wspólnie z kolegami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach przeprowadzili szkolenie dla kierowców zatrudnionych w uzdrowisku. Spotkanie dotyczyło zmienionych w ostatnim czasie przepisów ruchu drogowego, w tym o krajowym przewozie osób. Zebrani obejrzeli film pt. „To był wypadek” i dowiedzieli się, w jaki sposób nanieść zgłoszenie na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Wczorajsze spotkanie było wspólną inicjatywą policjantów Zespołu Ruchu Drogowego z buskiej komendy, funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach oraz dyrekcji jednego z buskich sanatoriów. W spotkaniu wzięli udział również przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Kielcach oraz jednej z kieleckich uczelni. Szkolenie miało na celu podniesienie wiedzy dotyczącej znajomości przepisów ruchu drogowego przez kierowców. Słuchacze obejrzeli film udostępniony przez Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach pt. „To był wypadek”. Film przedstawia autentyczną historię, w której w wyniku wypadku drogowego śmierć poniosła piesza. Pan mgr. Krzysztof Zimoch omówił aspekty prawne zatrzymania prawa jazdy kierowcy lub kierującemu pojazdem silnikowym i motorowerem. Policjanci przedstawili główne przyczyny wypadków drogowych, zwrócili uwagę na najczęściej popełniane błędy przez kierowców. Omówili dane statystyczne dotyczące wypadków drogowych zaistniałych na terenie powiatu buskiego. Mundurowi przypomnieli o zmienionych w ostatnim czasie przepisach ruchu drogowego, w tym o krajowym przewozie osób.

Komendant Powiatowy Policji w Busku – Zdroju insp. Jakub Kosiń omówił gdzie szukać i w jaki sposób nanieść zgłoszenie na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zachęcał do kontaktu z Policją, za pomocą tej aplikacji.   

Opr. TP

  • Szkolenie dla kierowców z buskiego uzdrowiska
  • Szkolenie dla kierowców z buskiego uzdrowiska
  • Szkolenie dla kierowców z buskiego uzdrowiska
  • Szkolenie dla kierowców z buskiego uzdrowiska