NIE dla czadu, TAK dla bezpieczeństwa - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

NIE dla czadu, TAK dla bezpieczeństwa

Data publikacji 20.12.2017

Wczoraj strażak i policjant spotkali się ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Busku – Zdroju. Kapitan Piotr Ryk z buskiej Straży Pożarnej przestrzegał przed cichym zabójcą, jakim jest czad. Policjant, mł. asp. Tomasz Piwowarski zachęcał słuchaczy do odwiedzania strony internetowej z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa. Za pomocą tego nowoczesnego narzędzia informatycznego można łatwo z domowego zacisza skontaktować się Policją.

Kapitan Piotr Ryk z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Busku – Zdroju i mł. asp. Tomasz Piwowarski z buskiej jednostki Policji odwiedzili wczoraj słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Spotkanie ze strażakiem miało podnieść poziom świadomości społecznej dotyczącej skutków, a przede wszystkim zagrożeń wynikających z niewłaściwej eksploatacji instalacji i urządzeń grzewczych oraz przewodów kominowych. Obecnym na spotkaniu słuchaczom, strażak wytłumaczył jak dużym zagrożeniem jest czad i ogień. Pożary to zagrożenie, którego nie wolno lekceważyć. Ogień łatwo wymyka się spod kontroli, szybko rozprzestrzenia i czyni nieodwracalne straty.
Policjant omówił zasady działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Korzystając z prezentacji multimedialnej mówił jak znaleźć stronę internetową z mapą, jak dodać zgłoszenie i jakie kategorie zagrożeń można dodawać. Zachęcał do kontaktów z Policją za pomocą tego nowoczesnego narzędzia informatycznego. Tłumaczył, że dzięki tej aplikacji każdy z nas może mieć wpływ na stan bezpieczeństwa w miejscu swojego zamieszkania.

Opr. TP

  • Spotkanie z przedstawicielami Straży Pożarnej i Policji
  • Spotkanie z przedstawicielami Straży Pożarnej i Policji
  • Spotkanie z przedstawicielami Straży Pożarnej i Policji