Zatrzymany z kopertą pełną dopalaczy - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany z kopertą pełną dopalaczy

Data publikacji 22.12.2017

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Stopnicy zatrzymali wczoraj 28 – letniego mieszkańca gminy Pacanów. Policjanci podejrzewali, że może mieć w miejscu swojego zamieszkania narkotyki. W trakcie przeszukania, stróże prawa znaleźli kopertę z zawartością białego proszku nadaną w Holandii. Śledczy podejrzewają, że mogą to być dopalacze. Ustawodawca za posiadanie znacznych ilości środków odurzających lub psychotropowych przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Stopniccy policjanci podejrzewali, że jeden z mieszkańców gminy Pacanów może mieć w miejscu swojego zamieszkania narkotyki. Wczoraj zapukali do drzwi mieszkania 28 – latka. W trakcie przeszukania stróże prawa znaleźli kopertę z zawartością białego proszku nadaną w Holandii. Po zważeniu okazało się, że jest to ponad 230 gramów najprawdopodobniej dopalaczy. Śledczy podejrzewają, że mężczyzna kupuje substancję za granicą, a następnie dystrybuuje ją na lokalnym rynku. Mężczyzna podczas zatrzymania był nietrzeźwy. W jego organizmie znajdowało się ponad 2,3 promila alkoholu. Noc spędził w policyjnym areszcie. Biały proszek znaleziony w kopercie został zabezpieczony i przesłany do dalszych badań.     

Jeżeli okaże się, że jest to środek odurzający, za posiadanie znacznych ilości, ustawodawca przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.  

Opr. TP