Uwaga! Trudne warunki na drogach - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga! Trudne warunki na drogach

Data publikacji 22.12.2017

Temperatura powietrza spadająca poniżej 0°C, opadu śniegu lub deszczu, mgła, to wszystko sprawia, że drogi stają się śliskie, a warunki podróży bardzo trudne. Kierowcy poruszający się w takich warunkach powinni zachować szczególną ostrożność.

Przykładem trudnych warunków drogowych był wczorajszy dzień. Podróżujący drogą wojewódzką nr 973, relacji Busko – Zdrój - Nowy Korczyn, 62 – letni kierujący pojazdem marki Seat wpadł w poślizg i wypadł poza drogę. W tym zdarzeniu skończyło się zniszczeniu samochodu, kierującemu który jechał sam nic się nie stało.  

Policjanci apelują o stosowanie się do poniższych zaleceń:

  • Podczas poruszania się po drodze należy dostosować prędkość do panujących warunków atmosferycznych. Odpowiednia prędkość nawet w przypadku zaistnienia niebezpieczeństwa pozwoli maksymalnie zminimalizować skutki zdarzenia.
  • Podczas jazdy pamiętajmy, że każdy manewr związany ze zmianą kierunku jazdy lub pasa ruchu wymaga szczególnej koncentracji oraz uwzględnienia stanu nawierzchni jezdni.
  • Zachowajmy większy odstęp od poprzedzającego pojazdu oraz zmniejszmy prędkość, co znacznie zwiększy szansę na bezpieczne zatrzymanie pojazdu.
  • Pamiętajmy, aby zapewnić właściwy stan techniczny pojazdu. Żeby jazda była bezpieczna samochód musi mieć przede wszystkim sprawny układ kierowniczy, hamulcowy oraz oświetlenie.
  • Piesi powinni zakładać na wierzchnie ubranie elementy odblaskowe, które znacznie poprawiają ich widoczność. Powinni także korzystać z chodników, a w razie ich braku bezwzględnie muszą poruszać się lewą stroną jezdni.


Przypominamy, że na świętokrzyskich drogach w dniach od 22 do 26 grudnia 2017 roku policjanci prowadzą działania pod nazwą „Bezpieczny Weekend Boże Narodzenie”. W związku z tym można spodziewać się większej niż zwykle liczby patroli. Głównym celem akcji jest zminimalizowanie i zapobieganie zdarzeniom drogowym powstającym w związku z lekceważeniem podstawowych norm i zasad obowiązujących w ruchu drogowym.

Opr. TP

  • Uwaga! Trudne warunki na drogach
  • Uwaga! Trudne warunki na drogach
  • Uwaga! Trudne warunki na drogach