Przedświąteczne spotkanie dzielnicowego z uczniami - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przedświąteczne spotkanie dzielnicowego z uczniami

Data publikacji 22.12.2017

Dzisiaj dzielnicowy z Komisariatu Policji w Stopnicy odwiedził uczniów Szkoły Podstawowej w tym mieście. Korzystając z odbywających się jasełek, policjant omówił zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Dorosłych zachęcał do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Dzielnicowy odwiedził dziś uczniów i ich rodziców ze Szkoły Podstawowej w Stopnicy. Podczas pogadanki, zwrócił uwagę na zasady bezpiecznego wypoczynku podczas zbliżających się w szkołach ferii świątecznych. Radził jak wybrać bezpieczne miejsce do zabawy, omówił zasady zachowania się dzieci, kiedy w domu nie ma dorosłych. W związku ze zbliżającym się końcem roku, przestrzegał przed używaniem fajerwerków przez osoby nieletnie.  

Parę słów skierował także do rodziców uczniów. Zachęcał ich do odwiedzania strony internetowej z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa. Omówił szczegółowo zasady nanoszenia zgłoszeń oraz jakie kategorie zagrożeń można dodawać. Zachęcał do kontaktów z Policją za pomocą tego nowoczesnego narzędzia informatycznego.

Opr. TP