Zatrzymanych dwóch mężczyzn podejrzewanych o kłusownictwo - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymanych dwóch mężczyzn podejrzewanych o kłusownictwo

Data publikacji 27.12.2017

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Stopnicy zatrzymali w przedświąteczny piątek dwóch mieszkańców gminy, których podejrzewają o kłusownictwo, nielegalne posiadanie broni oraz kradzież drewna z lasu. Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania 35 – latka, policjanci znaleźli długą broń palną, sieci rybackie, mięso z zająca, sarny i bażanta oraz drewno skradzione z lasu. U 42 – latka stróże prawa znaleźli broń pneumatyczną z którą polował na dzikie ptactwo, a u jego krewnych drewno należące do Lasów Państwowych. Za polowanie przez osobę nieposiadającą uprawnień do polowania grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 5.

Policjanci z komisariatu w Stopnicy podejrzewali dwóch mieszkańców gminy, że mogą zajmować się kłusownictwem. W piątkowy przedświąteczny poranek złożyli wizytę obu mężczyznom. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania 35 – latka, policjanci znaleźli długą broń palną, sieci rybackie oraz inne akcesoria mogące służyć do kłusowania. Oprócz tego stróże praw znaleźli mięso z zająca, sarny i bażanta, a także drewno dębowe i bukowe, które strażnicy leśni rozpoznali, jako własność Lasów Państwowych. Jak oszacowali, wartość drewna jest nie niższa niż 500 zł.

U drugiego z mężczyzn, 42 – letniego mieszkańca gminy Stopnica stróże prawa znaleźli broń pneumatyczną, z którą jak sam przyznał jej właściciel, polował na dzikie ptactwo. Także ten mężczyzna posiadał inne akcesoria, które mogły być wykorzystywane do kłusowania. W lodówce policjanci znaleźli mięso z bażanta. Śledczy ustalili, że 42 – latek może być w posiadaniu skradzionego drewna opałowego, które ukrył u swoich krewnych. Strażnicy leśni, którzy przyjechali na miejsce potwierdzili, że drewno pochodzi w wycinki lasu, która prowadzona była w pobliżu Stopnicy.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Noc spędzili w policyjnej celi. Śledczy poddadzą ekspertyzie zabezpieczoną broń.

Ustawodawca przewiduje za polowanie przez osobę nieposiadającą uprawnień do polowania karę pozbawienia wolności nawet do lat 5. Za posiadanie broni palnej bez wymaganego pozwolenia może grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Opr. TP

  • Broń zabezpieczona przez policjantów
  • Broń zabezpieczona przez policjantów
  • Broń zabezpieczona przez policjantów