Kolejny „długi weekend” za nami - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny „długi weekend” za nami

Data publikacji 02.01.2018

Za nami ostatni „długi weekend” 2017 roku. Tradycyjnie nad bezpieczeństwem podróżujących czuwały policyjne patrole. Od piątku do poniedziałku, buscy policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących oraz jednego kierującego pojazdem mechanicznym będącego w stanie po użyciu alkoholu.

W trakcie minionego „długiego weekendu” policjanci kontrolowali stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Od piątku do poniedziałku policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących pojazdami, jednego rowerzystę oraz jednego kierującego pojazdem mechanicznym będącego w stanie po użyciu alkoholu. Podczas sylwestrowo – noworocznego weekendu, 4 kierujących straciło prawo jazdy na trzy miesiące w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h.

Obywatelską postawą wykazał się 32 – letni mężczyzna, który zatrzymał i przekazał policjantom nietrzeźwego kierującego. W sobotę, w gminie Pacanów, podczas wykonywania manewru wymijania, 32 – latek zauważył jadący wprost na niego pojazd marki Ford Mondeo. Tylko sprawny manewr ocalił mężczyznę od czołowego zderzenia z fordem. Natychmiast po tym wydarzeniu kierujący powiadomił policjantów, a sam pojechał za tym pojazdem. Kiedy kierowca forda skręcił w boczną drogę i tam zatrzymał się, zgłaszający wykorzystał okazję i wyciągnął kluczyki ze stacyjki. Za chwilę pojawili się funkcjonariusze z Zespołu Ruchu Drogowego z buskiej komendy Policji. Mundurowi poddali 56 – letniego kierowcę forda badaniu trzeźwości. Urządzenie pomiarowe wykazało, że w jego organizmie znajduje się ponad 1,6 promila alkoholu. To nie wszystkie przewinienia tego kierującego. Podczas sprawdzania w policyjnych bazach danych okazało się, że 56 – latek ma obowiązujący do sierpnia 2019 roku zakaz prowadzenie wszelkich pojazdów mechanicznych.

Apelujemy do osób, o zdecydowana reakcję gdy widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach! Nie czekajmy na tragedię. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem - korzystać z drogi. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pijany, widzimy, że pieszy zatacza się na jezdnię, poinformujmy o tym Policję.      

Opr. TP