Dzielnicowy dla swoich czworonożnych podopiecznych - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy dla swoich czworonożnych podopiecznych

Data publikacji 02.01.2018

W sobotę, buski dzielnicowy st. sierż. Robert Matusik przygotował miłą niespodziankę dla mieszkańców swojego rejonu służbowego. Podczas obchodu dostarczył karmę dla psów tym mieszkańcom, którzy są w trudnej sytuacji lub mają więcej piesków. Zima to trudna dla czworonogów pora roku.

Dzielnicowy st. sierż. Robert Matusik z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju w sobotnie popołudnie odwiedził mieszkańców w podległym rejonie służbowym.  Dla właścicieli psów miał miłą niespodziankę. Przekazał karmę dla ich czworonogów. Zwierzęta domowe zwłaszcza w okresie zimowym powinny jeść pełnowartościowe jedzenie i znajdować się pod szczególną opieką. Podczas odwiedzin policjant sprawdzał warunki, w jakich mieszkają zwierzęta gospodarskie oraz przypominał o obowiązkowym corocznym szczepieniu psów. 

Karmę podarowało Schronisko w Korabiewicach koło Żyrardowa. Jest to placówka prowadzona przez Fundację VIVA, która jest organizacją zajmującą się walką o poprawienie losu zwierząt. Ten cel realizuje przez cały wachlarz działań - od reagowania w przypadkach znęcania się nad zwierzętami i prowadzenia spraw w sądach przeciwko ich oprawcom, przez szkolenia instytucji państwowych, aż po prowadzenie zakrojonych na szeroką skalę kampanii i akcji informacyjnych propagujących etyczne traktowanie zwierząt.

Jeśli posiadasz informacje lub jesteś świadkiem znęcania się nad zwierzętami, skontaktuj się z Policją pod numerem: 997 lub 112.

Opr. TP.

  • Dzielnicowy dla swoich czworonożnych podopiecznych
  • Dzielnicowy dla swoich czworonożnych podopiecznych
  • Dzielnicowy dla swoich czworonożnych podopiecznych