Policjantka odwiedziła uczniów szkoły w Tuczępach - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantka odwiedziła uczniów szkoły w Tuczępach

Data publikacji 03.01.2018

Dzisiaj, dzielnicowa odwiedziła uczniów Szkoły Podstawowej w Tuczępach. Policjantka radziła jak bezpiecznie spędzić zbliżające się ferie zimowe. Z okazji Europejskiego Dnia Ochrony Danych Osobowych przypadającego na 28 stycznia 2018 roku zwróciła uwagę na odpowiednie zabezpieczenie swoich danych osobowych przez każdego obywatela.

Dzielnicowa z Komisariatu Policji w Stopnicy odwiedziła dzisiaj uczniów Szkoły Podstawowej w Tuczępach. Spotkanie odbyło się w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny”, która została objęta patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka. W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, policjantka radziła młodszym dzieciom jak bezpiecznie wybrać miejsce do zabawy, jak zachowywać się w czasie nieobecności dorosłych w domu. Przestrzegała przed kontaktami z nieznajomymi, zwłaszcza wsiadania do pojazdów osób obcych czy przyjmowania poczęstunku od takich osób.

Uczniom starszych klas, z okazji Europejskiego Dnia Ochrony Danych Osobowych przypadającego na 28 stycznia 2018 roku zwróciła uwagę na odpowiednie zabezpieczenie swoich danych osobowych. Dzień Ochrony Danych Osobowych ma zwrócić uwagę wszystkich obywateli państwa Europy na kwestie związane z ochroną danych i przyczynić się do podniesienie poziomu wiedzy w tym zakresie. Dzień ten został ustanowiony dla podkreślenia wagi odpowiedniej ochrony danych osobowych zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym każdego obywatela.   

Opr. TP