Zatrzymany z marihuaną - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany z marihuaną

Data publikacji 09.03.2015

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Busku - Zdroju, zatrzymali w piątek 22 - letniego mężczyznę, przy którym znaleźli zawiniątko z suszem roślinnym. Mieszkaniec podbuskiej miejscowości podejrzewany jest o posiadanie środków odurzających. Ustawodawca za to przestępstwo przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Buscy kryminalni od pewnego czasu podejrzewali 22 - latka o posiadanie środków odurzających.  W piątek wieczorem, podczas patrolu zauważyli pojazd za kierownicą którego siedział podejrzewany 22 - latek.  Kryminalni zatrzymali do kontroli osobowego volkswagena. W trakcie kontroli, mężczyzna dobrowolnie wydał bibułkę, w której znajdowała się marihuana zmieszana z tytoniem. Ponadto w trakcie przeszukania, funkcjonariusze znaleźli zawiniątko folii aluminiowej z zawartością suszu roślinnego w kolorze zielono-brunatnym. Zabezpieczoną substancję o wadze 1,5 grama, po przebadaniu na testerze narkotykowym, zidentyfikowano jako marihuana. Mężczyzna pytany o źródło pochodzenia suszu, oświadczył, że znalazł i chciał zapalić aby wypróbować jak działa.
 
Jeżeli dalsze badania potwierdzą, że zabezpieczona substancja to marihuana, mężczyźnie może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
 
Opr. TP