Brawurowa jazda zakończona utratą prawa jazdy - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Brawurowa jazda zakończona utratą prawa jazdy

Data publikacji 09.03.2015

Cztery prawa jazdy zatrzymali buscy policjanci z zespołu ruchu drogowego w ciągu jednego dnia. Tak skończyła się brawurowa jazda nieodpowiedzialnych kierowców. O dalszym ich losie zdecyduje sąd.

Słoneczna, bezdeszczowa pogoda zachęca do podróżowania. Niestety niektórzy kierujący zapominają o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. Zatrzymaniem prawa jazdy, skończyło się spotkanie z funkcjonariuszami buskiej drogówki dla czterech nieodpowiedzialnych kierujących.    

Do najbardziej rażącego spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym doszło w   sobotni poranek. W Busku – Zdroju, policjanci zmierzyli prędkość pojazdu ciężarowego, który poruszał się drogą krajową nr 73 w kierunku miejscowości Stopnica. Gdy okazało się, że kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość, mundurowi ruszyli za nim celu w ukarania go za popełnione wykroczenie. Podczas jazdy za ciężarówką, ich uwagę zwróciło osobowe audi, które rozpoczęło manewr wyprzedzania na oznakowanym skrzyżowaniu oraz przejściu dla pieszych. Kierujący audi podczas wykonywanego manewru, spowodował zagrożenie bezpieczeństwa dla kierowcy, który włączał się do ruchu na tym skrzyżowaniu. Policjanci szybko przerwali karkołomną jazdę kierowcy audi, któremu zatrzymano prawo jazdy. Za swoje czynny odpowie przed sądem, który zadecyduje o dalszym jego losie.    

Apelujemy do kierowców o bezpieczną jazdę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.