Z kuracjuszami o oszustwach i Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z kuracjuszami o oszustwach i Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 18.01.2018

Wczoraj w jednym z buskich sanatoriów odbyło się spotkanie policjanta z kuracjuszami przebywającymi na leczeniu. Celem wizyty było uświadomienie starszym osobom, jakie zagrożenia mogą spotkać ich w codziennym życiu. Funkcjonariusz mówił o oszustwach metodą „na wnuczka”, „krewnego” lub „policjanta”. Omówił sposoby unikania zagrożeń, radził jak nie stać się ofiarą przestępców. Zachęcał słuchaczy do odwiedzania strony internetowej z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjant z buskiej komendy Policji odwiedził wczoraj kuracjuszy wypoczywających w jednym z sanatoriów. Głównym tematem spotkania było uświadomienie zagrożeń czyhających na seniorów ze strony oszustów oraz omówienie zasad działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.  Mundurowy apelował, aby pod żadnym pozorem nie przekazywać pieniędzy lub rzeczy wartościowych osobom nieznanym. Uświadomił seniorom, że policjanci nigdy nie uczestniczą w przekazywaniu jakichkolwiek pieniędzy oraz nie proszą o ich użyczenie! Przestrzegał przed oszustwami oraz udzielał porad jak nie stać się ofiarą przestępstwa.  

W dalszej części spotkania, policjant korzystając z prezentacji opowiedział jak znaleźć stronę internetową z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa. Seniorzy obejrzeli krótki film instruktarzowy, z którego dowiedzieli się jak dodać zgłoszenie i jakie kategorie zagrożeń można dodawać. Prowadzący spotkanie zachęcał do kontaktów z Policją za pomocą tego nowoczesnego narzędzia informatycznego.

Opr. TP