Ograniczenie prędkości zobowiązuje - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ograniczenie prędkości zobowiązuje

Data publikacji 19.01.2018

Funkcjonariusze Zespołu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju zatrzymali wczoraj dwa prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Kierujący osobowym mercedesem 25 – latek i 35 – letni kierujący renaultem stracili prawo jazdy na 3 miesiące i ukarani zostali mandatami karnymi.

Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom dróg. Ustawione przy drogach znaki, przestrzegają między innymi przed przekraczanie dozwolonej prędkości. Wczoraj na drodze krajowej nr 73 w miejscowości Stopnica policjanci drogówki z buskiej komendy zmierzyli prędkość 25 – latka, kierującego mercedesem. W obszarze zabudowanym pojazd poruszał się z prędkością 101 km/h. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 51 km/h, mundurowi zatrzymali kierującemu prawo jazdy na 3 miesiące oraz nałożyli 400 zł mandat karny i przypisane do tego wykroczenia punkty.

Drugie prawo jazdy funkcjonariusze zatrzymali 35 – letniemu kierującemu renaultem. Również on przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h. W miejscu ograniczenia do „pięćdziesiątki”, poruszał się z szybkością 103 km/h. Także temu mężczyźnie policjanci zatrzymali prawo jazdy na 3 miesiące oraz nałożyli 400 zł mandat karny i punkty.   

Przekroczenie dopuszczalnej prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Policjanci będą bacznie obserwować kierowców,  którzy rażąco łamią przepisy, mające wpływ na bezpieczeństwo na naszych drogach.

Opr. TP