Płacili cudzą kartą za zakupy - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Płacili cudzą kartą za zakupy

Data publikacji 31.01.2018

W miniony piątek 57 – letni mieszkaniec gminy Busko – Zdrój, w niewyjaśnionych okolicznościach stracił swój portfel z pieniędzmi i kartą bankomatową. Jeszcze tego samego dnia, ktoś korzystając z karty zrobił zakupy na kwotę 51,58 zł oraz próbował wypłacić z bankomatu 400 zł. Buscy kryminalni ustalili wczoraj mężczyzn, których podejrzewają, że mogą być odpowiedzialni za te przestępstwa. Za kradzież z włamaniem, a tak traktowana jest próba wypłaty pieniędzy z bankomatu przy użyciu cudzej karty, kodeks karny przewiduje nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do buskich policjantów w miniony piątek zgłosił się 57 – letni mieszkaniec gminy Busko – Zdrój. Mówił, że w niewyjaśnionych okolicznościach stracił swój portfel z pieniędzmi i kartą bankomatową. Jeszcze tego samego dnia, ktoś korzystając z jego karty zrobił zakupy na kwotę 51,58 zł. Oprócz zakupów, nieznana osoba próbowała wypłacić z bankomatu 400 zł. Buscy kryminalni ustalili wczoraj mężczyzn, których podejrzewają, że mogą być odpowiedzialni za te przestępstwa. 39 – latek oraz jego kolega zostali wczoraj przesłuchani w tej sprawie. Śledczy ustalą, jaki był udział każdego z nich w zaistniałym przestępstwie.

Próba wypłaty pieniędzy z bankomat przy użyciu cudzej kart została zakwalifikowana, jako usiłowanie kradzieży z włamaniem, za co konsekwencją może być kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Opr. TP