Wywiadówki z policjantami - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wywiadówki z policjantami

Data publikacji 01.02.2018

Wkrótce ferie zimowe, czas odpoczynku dla uczniów szkół. Dla nauczycieli i rodziców czas podsumowania wyników osiągniętych w nauce przez dzieci. Z wywiadówek korzystają także policjanci. W trakcie spotkań z rodzicami mundurowi przekazują informacje dotyczące kar grożących za posiadanie dopalaczy i narkotyków. Uczą rozpoznawać objawy zażycia narkotyków i dopalaczy.

Policjanci spotkali się z rodzicami uczniów szkół w Wiślicy, Raczycach oraz w Busku – Zdroju. W trakcie wywiadówek mundurowi omówili działanie najpopularniejszych środków odurzających. Opisali ich wygląd oraz wygląd akcesoriów służących do ich zażywania. Uświadamiali rodzicom konsekwencje prawne posiadania dopalaczy, narkotyków czy innych środków psychoaktywnych.

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, funkcjonariusze zapoznali rodziców z zasadami bezpiecznego spędzania czasu wolnego. W przypadku korzystania z internetu, przestrzegali przed ujawnianiem danych osobowych i cyberprzestępczością.   

Policjanci zachęcali do kontaktowania się z Policją za pomocą narzędzia informatycznego, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Opr. TP

  • Policjanci uczestniczący w wywiadówkach
  • Policjanci uczestniczący w wywiadówkach
  • Policjanci uczestniczący w wywiadówkach