Wspólnie przeciw oszustom - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólnie przeciw oszustom

Data publikacji 01.02.2018

Wczoraj policjanci z buskiej komendy spotkali się z pracownikami jednego z banków. Tematem spotkania było wspólne wypracowanie metod walki z oszustami podającymi się za „wnuczka”, „krewnego” lub „policjanta”. Często osoba dzwoniąca do seniora, chce wyłudzić nie tylko pieniądze które posiada w domu, ale także prosi o likwidację lokaty w banku, a czasami zaciągnięcia kredytu. Mundurowi zachęcali także słuchaczy do odwiedzania strony internetowej z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju spotkali się wczoraj z pracownikami jednego z banków. W trakcie szkolenia mundurowi omówili metody działania oszustów, którzy podają się za „wnuczka”, „krewnego” lub „policjanta”. Oszust dzwoniący do seniora, do potencjalnej ofiary, chce wyłudzić nie tylko pieniądze, które posiada w domu, ale także często prosi o likwidację lokaty w banku, a czasami zaciągnięcia kredytu. Podczas szkolenia policjanci radzili pracownikom banku jak mają się zachować, gdy mają podejrzenie, że ich klient może być ofiarą przestępstwa.

W dalszej części spotkania, mundurowi korzystając z prezentacji omówili jak znaleźć stronę internetową z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pracownicy banku obejrzeli krótki film instruktażowy, z którego dowiedzieli się jak dodać zgłoszenie i jakie kategorie zagrożeń można dodawać. Funkcjonariusze zachęcali do kontaktów z Policją za pomocą tego nowoczesnego narzędzia informatycznego.

Opr. TP

  • Spotkanie z policjantami
  • Spotkanie z policjantami