Kolejne zatrzymania z narkotykami - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymania z narkotykami

Data publikacji 02.02.2018

Kryminalni z Zespołu do Walki z Przestępczością Narkotykową z buskiej komendy Policji zatrzymali wczoraj dwóch mężczyzn, których podejrzewają o posiadanie narkotyków. U 18 – latka znaleźli tabletkę, najprawdopodobniej „ecstasy” oraz dwa zawiniątka foli aluminiowej z zawartością białego proszku. Późnym wieczorem zatrzymali 29 – latka z powiatu staszowskiego. Przy nim policjanci znaleźli 3 gramy amfetaminy i torebkę foliową z zawartością krystalicznej substancji. Ustawodawca za posiadanie środków odurzających przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju zatrzymali dwie osoby, przy których znaleźli zabronione substancje. Na jednej z ulic w Busku – Zdroju, policjanci podczas kontroli drogowej, w pojeździe znaleźli tabletkę wyglądem przypominającą narkotyk o nazwie „ecstasy”. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania 18 – latka, stróże prawa znaleźli dwa zawiniątka z folii aluminiowej z zawartością białego proszku. Po przesłuchaniu i wykonaniu wszystkich czynności mężczyzna został zwolniony.

Późnym wieczorem, w gminie Pacanów doszło do kolejnego zatrzymania. Tam policjanci przy 29 – latku z powiatu staszowskiego znaleźli 3 gramy białego proszku oraz gram krystalicznej substancji. Po przebadaniu na testerze narkotykowym, proszek zidentyfikowano jako amfetaminę. Również ten mężczyzna po przesłuchaniu został zwolniony. 

Zabezpieczone substancje trafią do policyjnego laboratorium do dalszych badań. Jeżeli ich wynik potwierdzi, że są to narkotyki, to obu mężczyznom za posiadanie środków odurzających grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Opr. TP

  • zabezpieczone substancje
  • zabezpieczone substancje
  • zabezpieczone substancje