Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Trzeźwy poranek” i „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” – podsumowanie akcji

Data publikacji 12.03.2015

Działania pod kryptonimami „Trzeźwy poranek” i „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” przeprowadzili wczoraj policjanci na drogach powiatu buskiego. Cyklicznie powtarzane akcje, mają na celu ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców oraz zwrócenie szczególnej uwagi na pieszych.

Alkohol jest najczęstszą przyczyną wielu tragicznych zdarzeń drogowych. Aby ograniczyć ich liczbę, buscy policjanci prowadzili wzmożone działania kontrolne. Każdy kierowca zatrzymany do kontroli poddawany był badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wczoraj  od godziny 6:00 do 9:00 funkcjonariusze przebadali blisko 600 kierowców.

Również wczoraj, zakończyły się działania, podczas których szczególną uwagę policjanci zwracali na pieszych. W czasie akcji ujawniono 14 wykroczeń popełnionych przez pieszych. W 10 przypadkach spotkanie z policjantami zakończyło się nałożeniem mandatu karnego na sprawców wykroczenia, w 4 przypadkach mundurowi zastosowali środki oddziaływania wychowawczego.  

Apelujemy do użytkowników dróg o trzeźwość, rozsądek, odpowiedzialność i używanie elementów odblaskowych przez pieszych podczas korzystania z dróg. Wszystkie te zachowania mają charakter uniwersalny i są nadal aktualne.