Włamywacze do piwnicy zatrzymani - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacze do piwnicy zatrzymani

Data publikacji 19.02.2018

W minioną niedzielę policjanci z buskiej komendy zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o włamanie do piwnicy jednego z bloków w mieście. Z ustaleń śledczych wynika, że sprawcy w wieku 25 i 31 lat skradli samochodowe, aluminiowe felgi wraz z oponami, które chwilę później porzucili. Za kradzież z włamaniem grozi kara to 10 lat pozbawienia wolności.

W niedzielne popołudnie dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, iż ktoś włamuje się do piwnicy jednego z bloków na terenie Buska – Zdroju. Po chwili funkcjonariusze dojechali na miejsce i od razu ruszyli w pościg za uciekającym złodziejem. Ostatecznie funkcjonariusze zatrzymali 31 -latka. Jak się okazało sprawca po pokonaniu zabezpieczeń wszedł do jednego z pomieszczeń piwnicy i skradł samochodowe aluminiowe felgi wraz z oponami, które chwilę później porzucił. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, że 31 –latek nie działał sam. Tego samego dnia mundurowi zatrzymali 25 i 37-latka, mogących mieć związek z tym przestępstwem. Trzej mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Ostatecznie 25 i 31-latek usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Zostali przesłuchani i złożyli wyjaśnienia. Teraz może mi grozić kara od lat 10 pozbawienia wolności.

Opr. JK

Źródło KPP Busko - Zdrój