Trzech kierowców straciło prawa jazdy - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trzech kierowców straciło prawa jazdy

Data publikacji 21.02.2018

Tylko w ciągu jednego dnia policjanci z buskiej drogówki zatrzymali prawa jazdy kolejnym trzem kierującym. Powodem były znaczne przekroczenia prędkości – o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Wczoraj policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego zatrzymali trzy prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym między innymi na trasie K-73. Wybór miejsc prowadzonych pomiarów nie był przypadkowy i wynikał ze zgłoszeń, jakie otrzymywaliśmy za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Pierwszym kierującym, który straci ł prawo jazdy był 70–letni mieszkaniec Jędrzejowa. Swoim autem w miejscowości Sułkowice jechał 110 km/h na odcinku, gdzie dopuszczalna prędkość wynosiła 50 km/h. Kolejnym okazał się 30-letni mężczyzna z powiatu tarnowskiego, który osobową Hondą jechał o 56 km/h za szybko. Do ograniczeń prędkości nie stosował się również  25-latek z powiatu tarnowskiego, który w miejscowości Bronina przy przejściu dla pieszych kierując oplem osiągnął prędkość 114 km/h.

Kierujący, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym zostali ukarani wysokimi mandatami i punktami karnymi. Oczywiście, zgodnie z obowiązującymi przepisami zatrzymano ich prawa jazdy, które otrzymają dopiero za trzy miesiące. 

Po raz kolejny apelujemy do kierowców o rozsądną jazdę i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Pamiętajmy, że na drodze jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale również za innych uczestników ruchu drogowego.

Przypominamy, że nadmierna prędkość w dalszym ciągu jest jedną z podstawowych przyczyn wypadków drogowych.

 

Opr. JK

Źródło KPP w Busko - Zdroju

Ładowanie odtwarzacza...