Akcja pasy bezpieczeństwa - podsumowanie - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja pasy bezpieczeństwa - podsumowanie

Data publikacji 13.03.2015

Buscy policjanci przeprowadzili wzmożone działania kontrole pod nazwą „Pasy bezpieczeństwa”. Akcja została przeprowadzona wczoraj w godzinach od 6:00 do 22:00 na terenie całego powiatu. W działania zaangażowani byli policjanci z zespołu ruchu drogowego. Głównym ich celem było zmobilizowanie kierujących pojazdami do przestrzegania obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy oraz przewożenia dzieci w fotelikach ochronnych.

Mundurowi w czasie kontroli drogowych uświadamiali kierującym i pasażerom jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz jak wzrasta stopień ryzyka powstania ciężkich obrażeń ciała podczas wypadku, gdy nie jest przestrzegana ta podstawowa zasada.

W czasie akcji skontrolowanych zostało 69 kierujących, z czego 38 nie korzystało podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa. Policjanci ujawnili 4 pasażerów, którzy również zdecydowali się nie korzystać z pasów bezpieczeństwa.

Przypominamy. Pasy bezpieczeństwa zostały wymyślone po to, aby ratować ludzkie życie, a nie po to, aby je utrudniać. Zapinając się w samochodzie, nie zapinasz się dla Policji, tylko dla samego siebie i swoich bliskich. W momencie wypadku pasy zwiększają szansę na przeżycie.