Odpowie za uszkodzenie ozdób świątecznych - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za uszkodzenie ozdób świątecznych

Data publikacji 28.02.2018

Buscy kryminalni ustalili wczoraj dane personalne mężczyzny, podejrzewanego o uszkodzenie świetlnych ozdób świątecznych. Do zdarzenia doszło w drugiej połowie stycznia, na Placu Zwycięstwa w Busku – Zdroju. Wtedy, nieznany mężczyzna skacząc do dekoracji, uszkodził instalację elektryczną. Za uszkodzenie lub zniszczenie cudzego mienia grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

W okresie świąteczno – noworocznym w parku miejskim w centrum Buska – Zdroju znajdowała się dekoracja świetlna imitująca fontannę. Wczoraj kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju ustalili, że w drugiej połowie styczna została ona uszkodzona przez skaczącego po dekoracji mężczyznę. Informację potwierdzili u właściciela. Straty spowodowane nieodpowiedzialnym zachowaniem sprawcy oszacowano na kwotę ponad 600 zł. Jeszcze tego samego dnia policjanci pracujący przy tej sprawie wytypowali mężczyznę podejrzewanego o popełnienie tego przestępstwa. Odwiedzili 24 – latka w miejscu jego zamieszkania. Po przewiezieniu go do buskiej komendy Policji, w trakcie przesłuchania mężczyzna przyznał się po zarzucanego mu czynu. Po usłyszeniu zarzutów 24 – latek został zwolniony.   

Za swoje zachowanie, mieszkaniec gminy Solec – Zdrój odpowie przed sądem. Kodeks karny za takie przestępstwo przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do mieszkańców o reagowanie na podobne przypadki dewastacji. W przypadku zauważenia osób niszczących czyjeś mienie, prosimy o powiadomienie Policji, telefonując na numer alarmowy 997 lub 112.   

Opr. TP