Policjanci pomogli bezdomnemu - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli bezdomnemu

Data publikacji 02.03.2018

Od dłuższego czasu w województwie świętokrzyskim utrzymują się ujemne temperatury powietrza. Policjanci już podczas odpraw do służby otrzymują polecania dotyczące odwiedzania miejsc gdzie przebywają bezdomni oraz osoby samotnie mieszkające. Wczoraj policjanci patrolujący teren Buska – Zdroju udzielili pomocy 48 – letniemu bezdomnemu. Zmarzniętego mężczyznę, śpiącego w pustostanie, zawieźli do noclegowni.

Ujemne temperatury powietrza dają się we znaki mieszkańcom naszego regionu. Szczególnie na wychłodzenie narażone są osoby starsze mieszkające samotnie i bezdomni. Codziennie policjanci podczas odpraw do służby otrzymują polecenie odwiedzania miejsc, gdzie przebywają osoby narażone na wychłodzenie. Dzisiejszej nocy policjanci patrolujący teren Buska – Zdroju zajrzeli do niezamieszkałego budynku, gdzie mogą przebywać bezdomni. Tam zastali śpiącego 48 – latka. Zmarzniętemu mężczyźnie zaproponowali przewiezienie do noclegowni. Bezdomny chętnie zgodził się na propozycję mundurowych.

Apelujemy!

Nie przechodźmy obojętnie obok osób potrzebujących pomocy, również nietrzeźwych, a szczególnie tych znajdujących się pod znacznym działaniem alkoholu. Państwa telefon na Policję informujący o takich osobach może uratować je przed wychłodzeniem i przed zamarznięciem. Noc spędzona o tej porze roku na wolnym powietrzu przy dodatkowym osłabieniu organizmu może się skończyć tragicznie. Nie bądźmy obojętni. Informujmy o takich przypadkach korzystając z bezpłatnego nr tel.: 997 lub 112.

Opr. TP

Źródło: KPP w Busku – Zdroju