Działania alkohol i narkotyki – podsumowanie - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania alkohol i narkotyki – podsumowanie

Data publikacji 16.03.2015

W sobotę na drogach województwa świętokrzyskiego policjanci prowadzili akcję „Alkohol i Narkotyki”. Głównym celem działań było eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących, jak i osób będących pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu.

W takcie przeprowadzonych działań na terenie powiatu buskiego dokonano  blisko 1,5 tys. badań stanu trzeźwości. Ujawniono 1 amatora jazdy na ,, podwójnym gazie’’, który stracił prawo jazdy.

Apelujemy do osób, o zdecydowana reakcję gdy widzą, że za  kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!

Nie czekajmy na tragedię. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem - korzystać z drogi. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pijany, widzimy, że pieszy zatacza się na jezdnię, poinformujmy o tym Policję.