Życie naprawdę ma sens - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Życie naprawdę ma sens

Data publikacji 17.03.2015

Depresja, kłótnie rodzinne, zawód miłosny, warunki ekonomiczne, śmierć bliskiego, czy problemy w pracy i szkole – to tylko niektóre przyczyny podejmowanych przez ludzi prób samobójczych. Pamiętajmy, że nie jest to droga bez powrotu, a pomóc w zawróceniu z niej mogą nie tylko bliscy ale i specjaliści, których na co dzień zadaniem jest wspieranie osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Jak niedawno informowaliśmy, z badania przeprowadzonego przez Świętokrzyskie Centrum Profilaktyki i Edukacji w Kielcach wynika, że mieszkańcy naszego województwa nie potrafią radzić sobie z sytuacjami kryzysowymi, a samobójstwo traktują często jako jedyne rozwiązanie problemu.
 
Dlatego przypominamy!!!
 
W naszym regionie działa telefon zaufania, którego uruchomienie miało na celu zapobieganie samobójstwom oraz pomoc osobom znajdującym się w kryzysowych sytuacjach swojego życia.  Osoby potrzebujące mogą dzwonić pod numer 19 525. Jest to bezpłatny telefon, przy którym całodobowo dyżurują specjaliści.
Pamiętajmy!!!
 
Zawsze po wsparcie można udać się również do poradni psychologiczno-pedagogicznych, ośrodków interwencji kryzysowej lub powiatowych centrów pomocy rodzinie.
 
Opr. MT
Źródło: KWP w Kielcach