Zatrzymani po włamaniu - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani po włamaniu

Data publikacji 19.03.2015

Buscy policjanci zatrzymali wczoraj wieczorem dwóch mężczyzn, podejrzewanych o włamanie do niezamieszkałego domu. Ich łupem padło około 10 litrów domowego wina oraz jednorazowy aparat fotograficzny. Zdarzenie miało miejsce w Busku - Zdroju. Konsekwencją czynu, którego się dopuścili może być 10 lat pozbawienia wolności.

Wszystko rozegrało się wczoraj wieczorem w Busku – Zdroju. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednym z niezamieszkałych domów świeci się światło. Jak poinformowała zgłaszająca, ona opiekuje się domem i w środku nie powinien nikt przebywać. Na miejsce został skierowany policyjny patrol. Mundurowi po wejściu do wnętrza domu, zauważyli tam dwóch mężczyzn. Jak się okazało był to 48 - letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania oraz 23 - latek, mieszkaniec gminy Stopnica.

Stróże prawa ustalili, że do wnętrza domu mężczyźni dostali się po sforsowaniu drzwi garażowych, a następnie dostali się do pomieszczeń mieszkalnych. Zgłaszająca stwierdziła, że z posesji zginęło około 10 litrów domowego wina o wartości 20 zł oraz jednorazowy aparat fotograficzny o wartości około 30 zł. W trakcie badania stanu trzeźwości okazało się, że młodszy z mężczyzn miał w organizmie 2,2 promila alkoholu, natomiast starszy prawie 2,3 promila.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Noc spędzili w policyjnym areszcie. Dzisiaj będą składać wyjaśnienia w tej sprawie. Za czyn jakiego się dopuścili, może im grozić nawet 10 - letni pobyt w więzieniu.

Opr. TP