Ukradł narzędzia ze sklepu - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł narzędzia ze sklepu

Data publikacji 19.03.2015

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju, zatrzymali mężczyznę, którego pracownik ochrony wskazał, jako sprawcę kradzieży narzędzi. Mężczyzna z jednego ze sklepów budowlanych chciał wynieść w plecaku dwa komplety kluczy. Za takie przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Zgłoszenie o kradzieży policjanci dostali wczoraj przed południem. Pracownik ochrony jednego ze sklepów budowlanych na terenie miasta, powiadomił stróżów prawa, że ujął sprawcę kradzieży.

Funkcjonariusze udali się na miejsce zdarzenia. Pracownik ochrony wskazał im 18 – latka, u którego w plecaku mają być dwa komplety kluczy nasadowych o łącznej wartości 438 zł. Ochroniarz dodał, że 18 – latek po włożeniu kluczy do plecaka, przeszedł przez linię kas nie płacąc za towar. Tam został przez niego ujęty. Policjanci potwierdzili, że w plecaku znajdowały się narzędzia.

Ponadto zgłaszający dodał, że dysponuje nagraniem z monitoringu, gdzie widać jak 18 – latek wraz z innym mężczyzną dokonuje kradzieży elektronarzędzi. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Opr. TP