Nie zatrzymał się do policyjnej kontroli - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie zatrzymał się do policyjnej kontroli

Data publikacji 21.03.2015

Policjanci z buskiej „drogówki” zatrzymali wczoraj w nocy 58 – letniego mężczyznę. Kierujący czerwonym peugeotem nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Po pościgu zakończonym w przydrożnym rowie, wyjaśnił się powód ucieczki przed policjantami. Mężczyzna był pijany. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, kodeks karny przewiduje do 2 lat pozbawienia wolności.

Wszystko rozegrało się w piątek w nocy. Przed godziną dwudziesta trzecią, dyżurny Komendy Powiatowej Policji  w Busku – Zdroju otrzymał zgłoszenie, że w jednej z podbuskich miejscowości, czerwonym peugeotem może poruszać się nietrzeźwy kierujący. W ten rejon natychmiast wysłany został patrol „drogówki”. Przed północą, mundurowi zauważyli czerwonego peugeota. Kierującemu pojazdem dali sygnał do zatrzymania. Mężczyzna siedzący za kierownicą peugeota zignorował polecenia policjantów i szybko zaczął się oddalać. Wjechał w leśną drogę. Rozpoczął się pościg. Policjanci jechali za uciekinierem, nie tracąc z nim kontaktu wzrokowego. Kiedy osobowy peugeot znalazł się na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 73 z drogą prowadzącą w kierunku miejscowości Elżbiecin, kierowca peugeota stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Mundurowi wyciągnęli z samochodu dwóch mężczyzn. Szybko też wyjaśniła się przyczyna niezatrzymania do kontroli. W powietrzu unosił się silny zapach alkoholu. Jak się okazało podczas badania stanu trzeźwości, 58 – letni kierujący, miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu, natomiast 44 – letni pasażer, prawie 3 promile. Obaj są mieszkańcami gminny Busko – Zdrój. Kierujący został zatrzymany w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Stracił prawo jazdy, a za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Jego pojazd trafił na policyjny parking.
 
Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości może spędzić nawet do 2 lat w więzieniu. 
 
Pamiętajmy!
Kierując pojazdem pod wpływem alkoholu stwarzamy śmiertelne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.
Apelujemy również do osób, które widzą, gdy za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Nie czekajmy na tragedię. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pijany, poinformujmy o tym Policję.
 
Nie bądźmy obojętni. Reagujmy w każdej tego typu sytuacji. Za kilka kilometrów pijany kierowca może zabić!
 
Opr. TP